Objavljeno: 16.09.2016. | 1 minute čitanja
Google Adwords omogućuje nam mnogo načina ciljanja naše potencijalne publike. Costumer match (publika za uparivanje) savršen je način za ciljanje korisnika koji su iskazali interes za vaše proizvode ili usluge jer se vaši oglasi mogu prikazivati korisnicima prema njihovoj mail adresi.
Costumer match
Costumer match značajka je koja se može primijeniti na search oglasima, Gmail oglasima i YouTube oglasima. Mailing listom određujete kome će se oglasi prikazivati, te nam ovakav način omogućuje da prema tim korisnicima bolje prezentiramo naš proizvod ili uslugu. Prema tim korisnicima možemo imati bolju poziciju oglasa i češće prikazivati oglas u odnosu na konkurenciju. Također je moguće ciljati i korisnike koji imaju slične navike kao i korisnici s vaše liste. Google algoritam prepoznaje takve, te se vaši oglasi mogu prikazivati i prema takvoj listi.
Kako funkcionira?
Na Google Adwords računu potrebno je kreirati kampanju ili grupu kojoj možemo odrediti način ciljanja koji bi bio prema mailing listi. Prije određivanja ciljanja potrebno je na Google Adwords račun učitati listu u biblioteku, te će se tad moći I izabrati kada postavljamo ciljanje. Primjerice, search oglasi prikazivali bi se korisnicima iz liste kada bi upisali jednu od ključnih riječi koje ste odredili u Google tražilicu.
Mailing liste
Mailing liste mogu se sakupljati putem vašeg weba, socijalnih mreži, nagradnih igri, popusta itd. Te liste možete svrstati u kategorije te prilagoditi oglase prema svakom korisniku. Lista mora biti u cvs formatu te ne smije biti veća od 100MB kako bi je mogli učitati na Adwords. Što je lista kvalitetnija I relevantnija to će biti i bolja konverzija u online oglašavanju.
Standard članstvo Arbona Cluba je besplatno. Prijavite se za dodatan sadržaja o digitalnom marketingu.
Niste registrirani? Popunite podatke za prijavu u Standard članstvo Arbona Cluba.
Zahvaljujemo na prijavi i registraciji.
Sada ste član Standard Arbona cluba.
Uživajte u našem sadržaju te nas za dodatna pitanja kontaktirajte.
Kontakt podatke pronađite u podnožju naše stranice.
Da bi prikupili bazu mailova, mi korisnicima moramo nešto za uzrad dati. To ne znači da ih trebamo podkupiti, nego im trebamo davati kvalitetan sadržaj. Trebamo na svom webu imati kvalitetan sadržaj i to je prvi korak prikupljanja mailova. Naravno, korisno bi bilo omogućiti korisnicima koji postanu dio mailing liste loyalty program, da dobiju određeni popust ili promo kod. To su jako dobari okidači za prijavljivanje prijavljanje na newsletter.
... Saznajte više
... Saznajte više
Pay Per Click ili skraćeno PPC označava oblik marketinga kojeg karakterizira plaćanje za oglase po kliku. Konkretnije, oglašivač plaća cijenu samo kada netko zaista klikne na njegov oglas, a ne za pojavljivanje odnosno gledanje oglasa.
PPC oglašavanje ima mnoge prednosti u odnosu na tradicionalne oblike, s obzirom da se naplaćuju samo stvarno postignuti rezultati (klikovi), lako se može pratiti statistika (broj klikova,
Google Ads oglašavanje je jedan od najpopularnijih i najisplativijih oblika PPC oglašavanja.
... Saznajte više
Na ovo pitanje nema jednoznačnog odgovora, no postoji nekoliko faktora koji će utjecati na cijenu vašeg oglašavanja na Googleu.
Cijena Google oglasa nije ista za svaku kampanju, oglase i oglašivače već ona ovisi o nizu čimbenika - od trenutne konkurencije, raspoloživog budžeta, kvalitete i atraktivnosti same kampanje i slično.
Google Ads kampanje funkcioniraju po sistemu aukcija, pri čemu Google, među svima koji se natječu za određene ključne riječi, određuje čiji oglas će se prikazati za neku pretragu.
Intuitivno, više konkurencije znači i skuplje oglase, što će pak značiti da će vam za jednak učinak trebati veći raspoloživi... Saznajte više
Segmentacija je podjela kupaca, klijenata odnosno primatelja vaših marketinških poruka u skupine, pr čemu ih se grupira po nekim sličnostima, a razlike među tim grupama su što veće.
Segmentacija se u smislu digitalnog marketinga odnosi na grupiranje primatelja vaših marketinških poruka, primjerice e-mailova ili oglasa. Različitim grupama odnosno segmentima vaše publike, uputiti ćete slične ali prilagođene poruke kako bi ste što bolje “pogodili” onu koja će primatelju biti interesantna te time povećati i šansu za konverziju.
U praksi, segementacija se najčešće vrši po ponašanju potrošača te geografskom, demografskom i psihografskom kriteriju.
... Saznajte više
Prodajni lijevak odnosno sales funnel je niz koraka koje prolazi osoba od kad sazna za vašu tvrtku i proizvod pa dok u konačnici ne postane vaš kupac. Kraće, prodajni lijevak je proces kojim se ostvaruje prodaja.
Prodajni lijevak se dijeli u faze, a najpoznatiji model je AIDA, podjela na četiri dijela: Awareness, Interest, Desire and Action odnosno spoznaja, interes, želja te akcija.
Svoj naziv dobio je radi čestog grafičkog prikaza u obliku lijevka jer prve faze obuhvaćaju veći broj ljudi dok završne značajno manji.
... Saznajte više
Buyer persona je fiktivna reprezentacija savršenog kupca kojem definiramo pripadajuću demografiju, interese, obrazovanje i posao, ali i koji su mu problemi, ciljevi, o čemu razmišlja i kako donosi odluku. Još se naziva i customer persona i marketing persona.
Više detalja, kao i upute kako kreirati buyer personu u 6 koraka pročitajte u našem .
Below the line marketing ili marketing ispod crte je onaj koji je usmjeren prema definiranoj ciljanoj publici, odnosno takozvanim buyer personama. Takav marketing se temelji na podacima o korisnicima kao što su oni demografski, interesni ili pak geografski. Upravo to rezultate BTL marketinga čini lako mjerljivima.
Primjer BTL marketinga je email marketing, affinity marketing, kao i marketing na društvenim mrežama, koji se lako usmjerava na točno određenu publiku.
... Saznajte više