Top 9 značajki kako poboljšati dizajn vlastitog web shopa

Objavljeno: 23.02.2021. | 5 minute čitanja

Kao što je već dulje vrijeme jasno, kupci očekuju sve više i više informacija o proizvodu prije kupnje.

Što kupci očekuju od stranice web shopa na kojem se nalazi proizvod uvelike ovisi o značajkama koje postavljaju popularne web stranice koje sadrže e-commerce.

Uvidom u vodeće brendove u različitim kategorijama svakako je dobro uvidjeti koje značajke i tehnologiju koriste.

Koji su trendovi dizajna kod stranica koje sadrže proizvode? Saznajte više u ovom blogu kroz tri kategorije značajki:
  • Popularne značajke na stranici proizvoda
  • Nove i nadolazeće značajke za stranice proizvoda
  • Značajke koje postaju sve manje popularne

Popularne značajke na stranici proizvoda

Popularni web shopovi koriste:
 

1. Mogućnost popisa želja


Značajka mogućnosti odabira željenih proizvoda svakako je važna za stranicu koja želi imati uspješan web shop.

Mnoge web stranice danas imaju “CTA” gumb “Spremi na listu želja” čime se korisnike motivira da željene proizvode pohrane u svoju “privatnu galeriju”.


Važno je napomenuti da broj web stranica koje koriste “zatvoreni” popis želja, odnosno popis željenih proizvoda koji je moguće izraditi samo kada je korisnik prijavljen je u opadanju. Sve više web shopova okreće se mogućnosti kreiranja web shopa koji dozvoljava i ne registriranim korisnicima izradu popisa.

Što se tiče mobilnih uređaja, manje web stranica podržava izradu vlastitog popisa želja nego što to omogućuju desktop verzije iste stranice.

Što to znači? Vjerojatno je razlog teža implementacija samog popisa koji će pravilno funkcionirati na mobilnom uređaju nego što je to za desktop računala. Također, većina mobilnih web mjesta zahtijeva da se korisnik registrira kao prva radnja nakon odabira stavke za spremanje na listu želja.
 

2. Recenzije kupaca


Već smo nekoliko puta naglašavali važnost recenzija kupaca. To je danas “značajka koju morate imati” jer ih vaši kupci očekuju - one gotovo da su postale temeljni standard korištenja koji predstavlja jednu od stavki kojom se stječe povjerenje kupaca u vaš web shop.

Pregled proizvoda sam po sebi i slike koje sadrži više nisu dovoljne. Potrebno je što više recenzija jer to će stvoriti povjerenje u vaš brend. Ne mogu se uvijek očekivati pozitivne recenzije, međutim važno ih je imati. One govore da se vaši proizvodi kupuju, koriste i da nešto vrijede.

 

3. Prilagođena unakrsna prodaja


Prilagođena unakrsna prodaja nije ništa drugo nego prikaz drugih, sličnih proizvoda pod mogućnosti “Možda vam se svidi”. To se često radi putem mehanizma za preporuke.

 

4. Navigacija na stranici


Opcija koja je sve prisutnija je opcija koja omogućuje korisnicima prelistavanje stranice listajući prema dolje ili pomoću klika na odgovarajući odjeljak.

Za poduže stranice proizvoda, ovo pomaže kupcima da pronađu potrebne informacije - bez da se izgube na stranici.


 

5. Mogućnost otvaranja slike proizvoda


Veliki broj web stranica danas, koristi se alternativnim prikazima slika proizvoda. Većina ih podržava mogućnost kojom se prikazuje proizvod i njegove slike klikom na priloženu strelicu (lijevo ili desno).

Ideja je omogućiti korisnicima da u istom trenutku osim naslovne slike proizvoda imaju mogućnost prikaza i ostalih slika tog proizvoda čime će jednostavnije doći do pregleda slike koja ih zanima pomicanjem kursora preko minijature (odnosno prikaza slike u manjoj dimenziji).

 

Nove i nadolazeće značajke za stranice proizvoda

Pronašli smo i nekoliko nadolazećih značajki za dizajn stranice proizvoda. Nisu u upotrebi na svim web mjestima, ali prihvaća ih sve veći broj tvrtki.
 

6. Pitanja i odgovori kupaca


Pitanja i odgovori kupaca polako dobivaju sve veći značaj i u web shopovima. Ako se dobro izvede, ova značajka može uvelike izgraditi povjerenje kroz transparentnost i angažman kupaca.

Važno je napomenuti - ako želite to učiniti kako treba i implementirati opciju s pitanjima na svoj web shop, pobrinite se da vaš tim brzo i profesionalno odgovara na sva pitanja kupaca.


 

7. Videozapisi proizvoda


Sve više web stranica koje imaju razrađene web shopove koristi upravo to - videozapise o proizvodima.

Značajke na stranici koje postaju sve manje popularne

U nastavku pročitajte dvije značajke koje ste možda susreli na stranici web shopa, međutim sve su manje popularne i radi se na njihovom potpunom uklanjanju.
 

8. Ljudi koji su pogledali / kupili i…


"Korisnici koji su kupili ovaj prozivod također su kupili ili pogledali..." i dalje je jedna od značajki koja se upotrebljava kada je uz proizvod potreban dodatak, međutim to je najbolje prikazati nakon što korisnik doda proizvod u svoju košaricu.

Prikazivanje proizvoda istog dizajnera ili brenda za web shopove s većim brojem brendova također postaje sve manje popularno. Nema dokaza o tome da takav način predloženih proizvoda potiče ljude na kupovinu.
 

9. Usporedba proizvoda na stranici proizvoda


Web stranice više gotovo da i ne koriste usporedbe proizvoda na stranici s proizvodima, osim u slučajevima kada je to od izuzetne važnosti, kao što je npr. Kupnja antivirusnog programa za različite računalne sustave i sl.


Zaključimo, mogli ste proći kroz nekoliko interesantnih pojedinosti i značajki koje se koriste ili koje bi se trebale koristiti i u vašem web shopu ili koje bi možda morali postupno ukinuti iz vlastitog web shopa.

Ako ste primijetili da vaša stranica web shop prodaje ima mogućnost napretka ili želite savjet gdje i kako bi trebali nešto implementirati svakako nam se obratite kako bi zajedno optimizirali vašu stranicu, a sve u cilju postizanja zadovoljstva korisnika i što većeg broja konverzija.
 
Podijeli na:
Arbona logo

Standard članstvo Arbona Cluba je besplatno. Prijavite se za dodatan sadržaja o digitalnom marketingu.

Niste registrirani? Popunite podatke za prijavu u Standard članstvo Arbona Cluba.

Arbona logo

Registracija korisnika

Arbona logo

Zahvaljujemo na prijavi i registraciji.

Sada ste član Standard Arbona cluba.

Uživajte u našem sadržaju te nas za dodatna pitanja kontaktirajte.

Kontakt podatke pronađite u podnožju naše stranice.

Što je to Facebook Story?


Facebook Story, kao i Instagram Story označava objave u obliku fotografija ili videa koje nestaju nakon 24 sata. Prilikom kreiranja priča na iste je moguće primijeniti filtere, naljepnice, tekstualni sadržaj, efekte, kao i crtati po njima. Prikazuju se iznad News Feeda, a mogu se spremiti te poslati odabranim pratiteljima.

Instagram Stories dostupne su samo pratiteljima ili bliskim osobama unutar Instagrama, a u slučaju javnih profila, priče su dostupne svima. S druge strane, Facebook Story, osim javnog dijeljenja priče, omogućuje i prikazivanje priče prijateljima na Facebooku i kontaktima na Messengeru, samo prijateljima na Facebooku te prilagođenoj publici koju... Saznajte više
Koliko hashtagova možemo imati unutar jedne Instagram objave?

Unutar jedne Instagram objave možemo imati do 30 hashtagova. No, s obzirom na činjenicu da previše hashtagova može djelovati poput spama te da im se povećanjem broja smanjuje funkcionalnost, optimalno je koristiti 10 do 11 hashtagova usko usmjerenih na tematiku samog sadržaja.... Saznajte više
Što je Instagram Countdown sticker?

Instagram Countdown sticker omogućava odbrojavanje do određenog trenutka. Najčešće ga korisnici koriste prilikom odbrojavanja do određenog događaja koji je njima uvelike važan. Naime, može se raditi o određenom koncertu, putovanju ili o velikim životnim promjenama - npr. odbrojavanja do trenutka u kojem će korisnici postati roditelji.

... Saznajte više
Koja je razlika između Instagram poslovnog profila i creator profila?


Iako je Instagram isprva bio platforma za zabavu i druženje, brzo je postao i mjesto preko kojeg se velike tvrtke žele približiti svojim postojećim kupcima, ali i otkriti neke nove. Upravo je za njih Instagram omogućio poslovne profile putem kojih se mogu oglašavati, a dostupne su im i brojne druge značajke koje nisu dostupne običnim, privatnim profilima. No, postoji i treća kategorija - creator profili. Iako je creator profil po mnogim značajkama blizak poslovnom profilu, ipak se od njega u nekim detaljima i razlikuje, a koriste ga većinom internetske zvijezde ili influenceri. Putem creator profila, korisnici mogu fleksibilnije... Saznajte više
Kako spojiti Facebook stranicu s Instagram profilom?


Jednom kada ste Instagram profil postavili na poslovni, sada trebate svoj profil povezati s Facebook stranicom kroz opciju “Povezani računi”. Važno je napomenuti da se mogu povezati samo jedan Instagram profil i samo jedna Facebook stranica te da je to povezivanje obavezno. Jednom kada su računi povezani, Instagram može povući sve podatke s Facebooka, no u svakom trenutku korisnik ih samostalno može urediti i unaprijediti.... Saznajte više
Kako napraviti Instagram Quiz?


Instagram story quiz moguće je kreirati vrlo jednostavno uz pomoć dostupnih dodataka na samom storyju. Naime, kada na Instagramu odaberete opciju Storya, povučete li prstom prema vrhu ekrana, ponudit će vam se brojne opcije. Želite li kreirati kviz, samo odaberete opciju kreiranja kviza, postavite pitanje i ponudite moguće odgovore od kojih je jedan točan. 
... Saznajte više
Što su web push notifikacije?
su marketinški kanal koji korisnika može ponovno dovesti na vašu web stranicu. One su klikabilne rich content poruke koje se šalju na uređaj od strane web stranice ili web aplikacije.

Korisnik mora odobriti primanje notifikacija kako bi mu se mogla poslati push notifikacija što s druge znači da je zainteresiran za potencijalno primanje svih novosti i da razmišlja o kupovini.

Web push notifikacije automatski se mogu slati svim korisnicima koji su: web push notifikacija su što se prikazuju na mobilnim uređajima, tabletima, ali i na desktop računalima te što korisnik ne mora instalirati dodatnu aplikaciju.

... Saznajte više
Što je Bitly?
Bit.ly je alat koji služi za skraćivanje URL-ova i platforma za upravljanje vezama. Tvrtka Bitly osnovana je 2008. godine. Bitly mjesečno skraćuje i do milijardu linkova za upotrebu na društvenim mrežama, u e-mailu, sms-u, itd. Osim toga, on je moćan alat za online marketing koji se koristi za praćenje klikova, pregledavanje web mjesta, praćenje geografskih lokacija odakle dolazi najviše klikova i slično.

Od kolovoza 2018. godine Bitly je skratio više od 37,5 milijardi URL-ova.

Besplatna verzija Bitly alata dostupna je svima, potrebno je samo izvršiti prijavu. Osim skraćivanja linka, Bitly omogućuje i promjenu cijelog naziva linka samo što... Saznajte više
Što je online recenzija?
je pri kupnji proizvoda ili korištenja određene usluge.

Potencijalni kupci sve više vjeruju ostavljenim recenzijama drugih korisnika i prema njihovim preporukama odlučuju žele li ili ne žele kupiti proizvod ili uslugu. Dobra, jasna i pozitivna recenzija najčešće je put do prodaje.

Sve češće korisnici i kupci online putem daju svoje mišljenje i ocjenjuju kupljeni proizvod, dobivenu uslugu ili drugu činjenicu koju imaju o poduzeću. Bolja online recenzija vodi i do veće prodaje čime se danas i vode mnoga poduzeća.

Istraživanja pokazuju da sve veći broj kupaca pročita ostavljenu recenziju o proizvodu na internetu prije nego... Saznajte više
Koje su faze korisničkog putovanja kupca?
() je proces kroz koji kupci prolaze kako bi postali svjesni o proizvodu ili usluzi, evaluirali ga te na kraju i kupili.

A koje su to faze? Iako je svima poznata podjela na 3 faze, ovdje ćemo upoznati i 4. fazu koja se često zaboravlja.

Prve tri faze korisničkog putovanja su:
    
  1. awareness (faza svijesti)
  2. 
  3. consideration (faza razmatranja)
  4. 
  5. decision (faza odluke).

Četvrta faza je zapravo njegovanje odnosa s vašim korisnicima i nakon što ste od njih imali direktnu korist (nakon kupovine), a zove se care (faza brige o korisniku/kupcu). To je faza koja se često zaboravlja,... Saznajte više
Što su KPI-evi u digitalnom marketingu
Key Performance Indicators, (KPI) predstavljaju Ključne pokazatelje uspješnosti poslovanja. Riječ je o skupini metrika prema kojima ćete ocjenjivati uspješnost vaših digitalnih kampanja. KPI-eve je potrebno odrediti, postaviti i pratiti.

KPI-evi moraju biti mjerljivi, pouzdani, relevantni, specifični i usporedivi. Osnovna zadaća KPI je da tvrtka dostigne zacrtane ciljeve, odnosno da se bilo kakva odstupanja primijete na vrijeme i uspješno planiraju i poduzmu adekvatne aktivnosti.

Koliko KPI-eva trebate imati ovisi o specifičnostima vašeg poslovanja i vašim ciljevima. Neki od najčešćih KPI-eva u digitalnom marketingu su:
  ... Saznajte više
Što je spam (neželjena elektronička pošta)
Spam ili junk mail je neželjena elektronička pošta. Riječ je uglavnom o nerelevantnim marketinškim porukama koje se šalju na e-mail adrese primatelja koji za to nisu dali svoju privolu. Osim što su spam poruke nerelevantne za primatelja, često su opasne jer sadrže viruse, spyware ili pokušavaju "izvući" osobne podatke primatelja.

Primatelji spama obično i klikaju na linkove koje im se nude u spamu, najčešći razlozi za to su znatiželja ili "dosada".

Primjeri spam poruka su one koje traže "da se e-mail pošalje drugom korisniku" ili "uplatite desetak dolara", "obogatite se iz kauča" i slično. Takve poruke su vrlo... Saznajte više
Kako izraditi buyer personu (profil idealnog kupca)
Buyer personu ćete izraditi tako da pronađete odgovor na pitanje tko su osobe koje kupuju vaše usluge/proizvode. Također zanima vas i jesu li zaposleni, putuju li i koliko često te koliko su spremni izdvojiti za proizvod/uslugu. Osim ovih “fizičkih” informacija zanimaju vas i njihove želje, potrebe, frustracije i problemi. Sve te osobine nadopunite imenom, prezimenom i fotografijom. Tako! Sada možete reći kako imate izrađenu buyer personu.



predstavljaju fikcijsku, generaliziranu reprezentaciju idealnih kupaca kojima definiramo demografiju, interese, obrazovanje i posao, ali i u kojoj se fazi svog customer journeya nalaze te koji su im problemi, ciljevi, o... Saznajte više
Kako napraviti koristan newsletter?
E-mail marketing postaje jedan od najvažnijih marketinških kanala. Newsletter je pomoću kojeg možete doći do i stvoriti prijateljsku vezu dijeleći s njima informativne, edukativne pa i prodajne e-mail sadržaje. 



Sve popularniji način oglašavanja je oglašavanje putem newslettera jer se na potencijalnog klijenta prezentirajući mu konkretan proizvod. 

Isto tako: Kako bi newsletter dao željeni rezultat važno je znati Pitanje koje se ovdje postavlja je očito - kakav treba biti newsletter da dovede nove kupce i pomogne vam u ostvarivanju prihoda? 

Kome šaljete newsletter? Mlađoj publici? Starijoj? Važno je znati kojim ćete... Saznajte više
Retargeting i remarketing - je li to isto?
Retargeting (ponovljeno ciljanje) se najčešće odnosi na plaćene oglase koji ciljaju online korisnike koji su na određeni način stupili u interakciju s vašim web mjestom. Remarketing (ponovljeni marketing) se većinom odnosi na e-mail kampanje koje žele ponovno angažirati klijente/kupce (podsjetnik da je korisnik ostavio nešto u košarici, strategije upsella i cross-sella, upoznavanje s novom promocijom na temelju dosadašnje aktivnosti korisnika).



Možda dobivate mnogo online prometa (što je sjajno), no to ne znači da ćete dobiti toliko konverzija. 

Surova je realnost da će se kod prve posjete web stranici samo Taj se broj može činiti iznenađujuće... Saznajte više
6 savjeta za pisanje dobrog newsletter subject linea
Newsletter subject line (naslov emaila) treba biti napisan tako da korisniku jasno govori što može očekivati unutar maila. Potrebno je u 35 - 50 znakova (ili manje) zainteresirati primatelja. Pokušajte se obratiti primatelju osobno, kada god je to moguće. Emotikoni su dobro došli, ali nemojte pretjerivati.

Dan se po jutru poznaje, odijelo čini čovjeka, a dobar newsletter uspješniji je s kvalitetno napisanim subject lineom (naslovom emaila).

Kada pišemo subject line i na temelju tih nekoliko desetaka znakova donosi odluku. Ako se odluči otvoriti email imate mogućnost daljnje komunikacije. U suprotnom bilježite samo još jednu propuštenu priliku. 

... Saznajte više
Kada slati newsletter?
Sudeći prema rezultatima istraživanja , dok je najbolje vrijeme za slanje newslettera. Newsletteri su savršen marketinški alat za direktnu komunikaciju nadolazećih događaja, akcija i posebnih ponuda.




Ako je suditi prema istraživanjima, utorak je zasigurno najbolji dan za slanje newslettera. Utorkom se najviše njih i otvori... ili ipak ne? 

Srijeda se također spominje u ovom kontekstu. Srijeda u više izvora stoji kao drugi ili treći najbolji dan za slanje. 

Poslovni ciljevi različitih brendova, poduzeća i pojedinaca su različiti. Pa  

Vlasnik agencije za prodaju karata će najvjerojatnije subotom i nedjeljom zabilježiti najviše... Saznajte više
Što je landing stranica?
je web stranica na koju online korisnici “slete” i po prvi se puta susretnu s njom. U ovom se slučaju može raditi o naslovnoj stranici, određenom blogu, stranici za kontakt ili o posebnoj kreiranoj stranici za poduzimanje određene akcije (preuzimanje online sadržaja, ispunjavanje anketa, kupnja proizvoda, i slično).




Razjasnimo odmah jednu stvar. Ako plaćenim Google Ads oglasima, ili usmjeravate online promet na početnu stranicu - online marketing radite pogrešno. Naime, konverzija posjetitelja događa se na landing stranicama. 

Početna stranica je ulaz, tj. središte vaše web stranice. Na njoj se nalaze... Saznajte više
Kako smanjiti bounce rate s web stranica?
Bounce rate je stopa odskakanja s web stranice. Drugim riječima, Bounce rate predstavlja postotak dolaska online korisnika na vašu web stranicu i odlazak s iste bez ikakve aktivnosti na njoj.

Kada web stranica ima manji Bounce rate to predstavlja jaču vezu s korisnikom, Visoka stopa apuštanja početne ili bilo koje odredišne web stranice znak je , što na kraju cijele ove priče nikom nije u interesu. Ni online korisniku, ni vama.

Evo tri najpopularnija načina za smanjenje stope odskakanja.

Prvo što bi se morali zapitati je i tko će željeti čitati . 

... Saznajte više
Kako povećati broj komentara na YouTube kanalu?
YouTube je najpopularnija platforma za i jedna je od popularnijih Kako bi povećali broj komentara na YouTube-u, redovito objavljujte videozapise, uključite privlačan CTA (Call To Action), komentirajte videozapise drugih YouTubera, stvorite privlačan naslov i pronađite relevantne ključne riječi.


počiva na konstantnom objavljivanju novog sadržaja, na SEO optimizaciji i, između ostalog, na broju lajkova, pregleda i komentara. 

Kao i Facebook, pa kako i lajkove, dijeljenja, komentare, tako ih broji i YouTubeov algoritam.

Već je samo po sebi dosta teško sakupiti nove viewove (preglede videozapisa), a još je veći problem nagovoriti... Saznajte više
​Što je CMS?

CMS ili content management system je softverska aplikacija ili set povezanih programa koji se koriste za kreiranje i upravljanje digitalnim sadržajem. Oni imaju dvije komponente:

Content management application (CMA) - za korisničko kreiranje, modifikaciju i brisanje sadržaja s weba bez potrebe poznavanja HTML-a.

Content delivery application (CDA) - pruža back-end usluge upravljanja sadržajem.
 


Značajke mogu varirati od pojedinog CMS-a do drugog, no kao najvažnije funkcije gotovo uvijek se spominju indeksiranje, pretraživanje i dohvat sadržaja, format management, kontrola revizije te objavljivanje sadržaja.



 


Ostale značajke CMS... Saznajte više

Što je ROI i kako mjeriti ROI od digitalnog marketinga?

ROI (eng. return on investment) ili povrat ulaganja je metrika koja pokazuje koliko se profita ostvari u odnosu na troškove. Ova metrika pokazuje učinkovitost investicije, a računa se:
 


U kontekstu digitalnog marketinga, ROI se promatra kao odnos ostvarenog profita iz marketinške kampanje i troškova marketinške kampanje.



 



Microsoftovo istraživanje je pokazalo da digitalni marketing pokazuje bolje ROI rezultate od tradicionalnog oglašavanja (TV, pring, radio...).

Prema tome, digitalni marketing nije "da-ili-ne" strategija, već bi se poduzeća koja koriste tradicionalno oglašavanje trebala fokusirati na prebacivanje barem dijela... Saznajte više

Isplati li se oglašavanje na internetu?

Ako neko marketinško područje anulira jednu od najpopularnijih izjava u povijesti marketinga onda je to digitalni marketing. Naime, još u 19. st. John Wanamaker je izjavio:

“Polovicu svog potrošenog marketinškog budžeta spiskam, problem je jedino što ne znam koju polovicu.”

Uistinu, oglašavanje na internetu je donijelo revoluciju u cjelokupni marketinški mix. Bez obzira jesu li oglašivači donedavno bili orijentirani isključivo na offline, taktike i prednosti digitalnog marketinga prisilile su sve strane da prionu oglašavanju na internetu. Značajke digitalnog marketinga kao što su njegova mjerljivost, precizno targetiranje, fleksibilnost, niski troškovi i doseg široke publike sigurno potiču na pozitivan odgovor... Saznajte više

Kako glasovno pretraživanje utječe na digitalni marketing?
Kako glasovno pretraživanje utječe na digitalni marketing? Ovo pitanje se sve češće susreće kod marketing stručnjaka, ali i oglašivača koji koriste razne marketing alate u digitalnom poslovanju. Glavna odlika glasovnog pretraživanje je što ono umjesto upisivanja traženih pojmova u tražilicu koristi govor kao primarni način pretraživanja.



Dakle, korisnik govorom pretražuje željene pojmove. No, kako to utječe na oglašivače u digitalnom marketingu? Oglašivači bi svakako trebali obratiti pažnju na sljedeće činjenice:
 
Ove činjenice svakako se trebaju uzeti u obzir kod planiranja budućih kampanja u digitalnom marketingu, a u cilju što kompetentnijih promotivnih oglasa.... Saznajte više
Zašto ulagati u content marketing?

Content marketing je tehnika oglašavanja koja stvara, plasira i distribuira relevantan sadržaj koristan krajnjem korisniku. Cilj content marketinga je dovesti potencijalnog kupca na web stranicu, zainteresirati ga za određenu temu ili odgovoriti na njegova pitanja.​



Content marketing može biti u obliku:
 


Kako bi što bolje shvatili svrhu content marketinga kroz ovaj primjer saznajte zašto je content bitan za kvalitetan i zašto se isplati ulagati u kvalitetan sadržaj.

Borna je . Kroz proteklu godinu ili dvije radio je s klijentima zbog kojih se i upustio u ovakav poduzetnički... Saznajte više

Što je e-mail marketing?
E-mail marketing je alat digitalnog marketinga koji se koristi kada oglašivač odluči svoju promotivnu poruku poslati putem elektroničke pošte.

dobar je način za stvaranje lojalnosti prema brendu te stvaranje dugoročnog i uspješnog odnosa između klijenta i određenog oglašivača, odnosno poduzeća/brenda.

Putem ovog načina vrlo lako i jednostavno možete targetirati ciljno tržište, a svoju email listu klijenata možete podijeliti prema raznim čimbenicima i karakteristikama ponašanja vaših klijenata što će vam u dosta slučajeva olakšati odluku o slanju e-mail pošte.



Naravno, e-mail marketing kampanju potrebno je pomno isplanirati te odrediti ciljeve koje želite postići ovim oblikom... Saznajte više
Koji su učinkoviti načini oglašavanja na internetu?
Online oglašavanje danas je neizbježan dio marketing strategije svakog poduzeća. Prisutnost na internetu te promocija vlastitih proizvoda i usluga izvrstan je način kako poboljšati prodaju te steći nove kupce.

Oglašavanje na internetu često se naziva i Search Engine Marketing (SEM) ili Pay-per-click marketing (PPC).

Oglašavanje na internetu je vrlo učinkovito, a sama cijena određuje se u većini slučajeva po kliku, te za vrlo maleni iznos možete postići da potencijalni kupac vidi vaš oglas, klikne na njega te napravi radnju na vašoj web stranici koja je bitna za vaše poslovanje. (npr.kupnja proizvoda).

Neki od načina oglašavanja na internetu... Saznajte više
Kako pratiti trendove u digitalnom marketingu?
Digitalne marketing trendove možemo definirati kao određenu tendenciju kretanja digitalnog marketing tržišta u određenom smjeru tijekom nekog određenog vremena. Oni se mogu odnositi na neko dulje razdoblje ili mogu biti tzv. instant trendovi, primjenjivani samo u kraćem razdoblju.

Neki od načina praćenja trendova su svakako proučavanje novih brošura, literature, čitanje blogova, sudjelovanje na raznim konferencijama, radionicama ali i korištenje Google Trends alata.



U nastavku slijedi detaljnije objašnjenje svakog od koraka za praćenje trendova u digitalnom marketingu:
  ... Saznajte više
Kako slati newsletter postojećim i potencijalnim klijentima?
Iako se ponekad može činiti kako je kreiranje i slanje newslettera komplicirani proces, ono je često jedan od složenijih dijelova e-mail marketinga. E-mail newsletter može biti u HTML ili teksutalnom obliku, a ogašivači ga najčešće koriste kako bi obavijestili klijente o određenim promocijama i sl.

Za slanje newslettera potreban vam je software ili web aplikacija putem koje je moguće kreirati newsletter, a također, potrebno je i imati email server koji se koristi za slanje newslettera.

Jedan od najpopularnijih i najkorištenijih sistema za slanje newslettera je Mailchimp. Nakon što se prijavite potrebno je kreirati bazu klijentata/potencijalnih klijenata. Jedan od... Saznajte više
Može li se newsletter koristiti kao sredstvo oglašavanja?

Oglašavanje putem e-maila odnosno newslettera sve je popularnije. Stoga na pitanje može li se newsletter koristiti kao sredstvo oglašavanja dajemo potvrdan odgovor. Newsletter se može koristiti kao sredstvo oglašavanja, a njegova prednost je ta što se newsletter šalje ciljano, određenoj osobi ili skupini osoba.

Prednosti ove vrste oglašavanja je i u tome što su niski troškovi oglašavanja, a s druge strane je to ciljano oglašavanje. Permission Marketing, odnosno marketnig na temelju dane dozvole naziv je oglašavanja putem newslettera. Kvalitetna baza mail adresa omogućit će da vaši newsletteri dolaze do ciljane publike i postižu svoj cilj. Putem vaše web stranice... Saznajte više

Mijenjaju li se trendovi u području digitalnog marketinga?
Jedina konstanta u digitalnom marketingu je promjena. Trendovi se uvijek mijenjaju, a najnoviji uključuju analizu big data, unaprijeđeni email marketing i stvaranje pametnog sadržaja. Stvaranje sadržaja od strane korisnika još je jedan trend u digitalnom marketingu, a sve to neće biti moguće bez shvaćanja da iza statistika i lajkova stoje ljudi. 



Nema sumnje, . Koje tehnologije dominiraju i kako će se razvijati trendovi u budućnosti?

Nećemo gledati u kristalnu kuglu, zbrojit ćemo dva i dva. To će biti dovoljno. Smjer u kojem digitalni marketing ide :



Big data sigurno... Saznajte više
Koja je cijena izrade newslettera?

Oglašavanje putem interneta sve je popularnije, a jedan od načina oglašavanja putem interneta je e-mail marketing, odnosno marketing putem newslettera. Ta vrsta marketinga zove se Permission Markting (marketnig na osnovu date dozvole) jer se radi o direktnoj komunikaciji s potencijalnim klijentom nakon što je dobiveno odobrenje za slanje newslettera na njegovu e-mail adresu. Ako imate svoju web stranicu, putem web stranice možete omogućiti potencijalnim klijentima da se prijave na listu za dobivanje newslettera. Prednosti ove vrste marketinga su sljedeće: direktni pristup potencijalnom klijentu, brza priprema newslettera, ciljana publika, niski troškovi.

Međutim, koja je cijena izrade newslettera? Cijena izrade newslettera... Saznajte više

Kako se sve mogu oglašavati na internetu?

Oglašavanje na internetu popularni je način oglašavanja jer omogućuje precizno pronalaženje ciljane publike (dob, spol, lokacija, interesi). Pitate se kako se sve možete oglašavati na internetu. Postoje različiti načini oglašavanja na internetu, primjerice: Adwords oglašavanje, putem e-maila (newslettera, putem društvenih mreža, putem YouTubea, tzv. classifieds oglašavanje.

Google Adwords oglašavanje vam omogućuje da na svoju web lokaciju privućete nove posjetitelje, da vaša stranica postane profitabilna, povećate prodaju jer se Adwords oglašavanje bazira na ključnim riječima te omogućuje da ciljana publika dolazi na stranicu. Primjerice, ako imate web stranicu koja je vezana uz naočale tada se pojavljuju oglasi koji govore o... Saznajte više

Kako prepoznati stručnjake u području digitalnog marketinga?

Prepustili biste oglašavanje putem Interneta tvrtki za koju ste sigurni da je kvalitetna i profesionalna. Kako prepoznati stručnjake u području digitalnog marketinga? Pojam digitalni marketing sve se češće spominje vezano uz oglašavanje na Internetu. Upravo spoj marketinga i digitalnih tehnologija podrazumijeva se pod pojmom digitalni marketing.

Brojne su mogućnosti i načini oglašavanja putem Interneta i brojne tvrtke u Hrvatskoj se bave digitalnim marketingom. Ovisno o tome koji ste način oglašavanja putem interneta odabrali, prema tome i birajte stručnjake. Oglašavanje putem Interneta moguće je na različite načine, primjerice SEO, oglašavanje putem Adwordsa, e-mail oglašavanje, putem društvenih mreža i tako dalje.

... Saznajte više
Zašto je bolje koristiti Internet oglašavanje nego ostale oblike oglašavanja?
Treba li oglašavati putem interneta ili izabrati ostale oblike oglašavanja? Naš odgovor na to pitanje je oglašavanje putem interneta.

Zašto je bolje koristiti internet oglašavanje nego koristiti ostale oblike oglašavanja? Danas gotovo ne postoji nitko tko se bavi nekom djelatnošću, a da nije prisutan na internetu. Stoga ako još uvijek nemate svoju web stranicu vrijeme je da je pokrenete. Upravo vaša web stranica može biti vaš glavni oglas na internetu. Postoje različiti načini oglašavanja na internetu, primjerice SEO, e-mail oglašavanje, AdWords oglašavanje, oglašavanje putem društvenih mreža i tako dalje.

Prvi korak u internetskom oglašavanju je dobra optimizacija web... Saznajte više
Što vas čini boljim od ostalih marketinška agencija?

SEO optimizacija i Google AdWords najvažniji su faktori koji određuju koliko će web stranica biti dobro pozicionirana, donosno kolika će biti njena posjećenost, a što sve zajedno rezultira uspješnim poslovanjem i dobrom prodajom Vaših proizvoda ili usluga. Da bi to uspjeli potrebna je visoka predanost poslu i kvaliteta u odrađivanju. Marketing je općenito vrlo složen posao koji se sastoji od nekoliko ključnih faktora, a neki od najvažnijih su pouzdanost i funkcionalnost, kreativnost, znanje, iskustvo, orginalnost, proaktivnost, inovativnost, fleksibilnost, prilagodljivost, poštivanje dogovorenih rokova i obostrano zadovoljstvo, a to je ono što nas odlikuje.
 

Zadovoljan klijent je ono što drži... Saznajte više

Elena Majer